۱۵ روش برای درمان خانگی کهیر

آیا تا الآن برآمدگی های قرمز و خارش داری داشته اید که دلیلی برای وجود آن پیدا نکرده اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، به معنی این است که شما احتمالا در چند نقطه از زندگیتان کهیر را تجربه کرده اید. کهیرها هنگامی که ناگهانی روی پوست شما ایجاد می شوند، می توانند شما را وحشت زده کنند. اغلب کهیرها به دلیل بعضی از واکنش های حساسیتی ایجاد می شوند. خوشبختانه، آن ها معمولا به مدت طولانی باقی نمی مانند و به صورت نسبی بی خطر هستند. اما بعضی اوقات کهیرها می توانند یک واکنش حساسیتی تهدید کننده حیات را نشان دهند، یا تبدیل به کهیر مزمن شوند. در ادامه درباره ی علائم و نشانه های آن پرداخته شده است.

کهیر چیست؟

کهیر، یک برآمدگی قرمز است که به صورت ناگهانی روی پوست ظاهر می شود. کهیر می تواند خارش دار باشد. همچنین آن ها می توانند سوزش داشته باشند. ظاهر کهیر می تواند مختلف باشد و بستگی به شخص و علت ایجاد آن دارد. کهیر اغلب ممکن است ظاهری متورم، بی رنگ یا برآمدگی قرمز تیره داشته باشد که هر دو کوچک هم هستند. همچنین آن ها می توانند بزرگ شوند و به هم بپیوندند و تاول ایجاد کنند. بعضی اوقات تاول ها می توانند با هم ادغام شوند و پلاک های بزرگی تشکیل دهند. این پلاک ها از نظر اندازه می توانند بزرگ تر از بشقاب غذاخوری شوند.

درمان های مرسوم برای درمان کهیر

در اکثر مواقع، پزشک فقط با مشاهده پوست شما متوجه می شود که به کهیر مبتلا هستید یا نه. برای یافتن ریشه کهیرها، پزشک همچنین از شما درمورد هرگونه استرس و قرارگیری در معرض مواد حساسیت زای احتمالی یا شناخته شده پرسش هایی می کند. اگر بیمار از خارش شکایت داشته باشد، معمولا پزشک به بیمار دیفن هیدرامین خواهد داد. عوارض جانبی شایع آنتی هیستامین ها شامل خواب آلودگی، سرگیجه، خشکی دهان بینی گلو، ناراحتی معده، افزایش اشتها و افزایش وزن، ضخیم شدن مخاط، تغییر دید و احساس اضطراب، هیجان یا تحریک پذیری هستند.

وقتی کهیرها شدید باشند، ممکن است بعضی از پزشکان دوره ای استروئید خوراکی تجویز کنند. بعضی از عوارض جانبی شایع استروئیدها شامل آکنه، تاری دید، آب مروارید، ایجاد آسان کبودی، مشکل در خوابیدن، فشار خون بالا، افزایش اشتها و افزایش وزن، افزایش رشد موهای بدن، بی خوابی، کاهش مقاومت در برابر عفونت، تحریک معده یا خون ریزی معده، نوسانات خلقی ناگهانی، پف آلودگی صورت، انباشت مایعات، ورم و تشدید دیابت هستند.

وقتی که کهیرها مزمن شوند، احتمالا باید بیمار برای درمان های بیشتر به یک متخصص پوست یا متخصص حساسیت ارجاع داده شود.

راه های درمان خانگی کهیر

راه های درمان خانگی کهیر

1- صبور باشید و آن را تحریک نکنید

اگر کهیرها خفیف باشند، درمانی برای آن ها نیاز نیست. اگر شما زمانی کوتاهی صبر کنید، آن ها می توانند خود به خود بدون هیچ دخالتی ناپدید شوند. اگر میخواهید کاری انجام دهید تا به آن ها کمک کنید سریع تر از بین بروند و خارش و ورم آن ها کمتر شود، تا زمانی که کهیر دارید از حمام و دوش گرم پرهیز کنید.

همچنین از پوشیدن هرگونه لباس تنگ پرهیز کنید زیرا این ها می توانند ناحیه را بیشتر تحریک کنند، جایی که شما دچار کهیر شده اید. تمام این موارد در کودکان و نوزادان نیز تاثیر دارد. کودکی که دچار کهیر است را با آبی که زیادی گرم است حمام نکنید و لباس های او باید راحت و با قابلیت عبور هوا باشند.

2- یافتن حساسیت ها

در ابتدا، اگر فکر می کنید که علت ایجاد کهیر در بدن خود را می دانید، از تماس بیشتر یا مصرف آن پرهیز کنید. اگر شک دارید که کهیر های شما با نوعی غذای خاص شروع می شود یا حیوانی که در خانه دارید باعث ایجاد آن ها می شود، آزمایش حساسیت انجام دهید. آزمایش حساسیت می تواند عامل ایجاد کهیر در شما را آشکار کند، چیزی که بعد از آن می توانید از آن دوری کنید (تا جای ممکن) و از ایجاد کهیر های ناخوش آیند پیشگیری خوبی کنید. همچنین نوشتن غذاهای روزانه می تواند به مشخص کردن هرگونه غذای حساسیت زا کمک کند.

3- آرام کردن التهاب

برای تسکین کهیر و کمک به از بین رفتن سریع تر آن ها، اطمینان حاصل کنید که از هر گونه محصولی که التهاب و خارش را تشدید می کند، روی بدنتان استفاده نمی کنید. شما نباید از چیزهایی استفاده کنید که در حال حاضر برای پوستتان حساسیت ایجاد می کند؛ این ها شامل صابون ها و دیگر محصولات مراقبت های پوستی هستند، همینطور مواد شوینده ای که برای شستن لباس هایتان استفاده می کنید، در این گروه قرار دارند. محصولات طبیعی بدون مواد مصنوعی و دیگر مواد محرک را انتخاب کنید. راه ساده دیگر برای تسکین کهیرها گرفتن دوش خنک یا حمام خنک است. همچنین شما می توانید از کمپرس سرد بر روی کهیر برای کمک به تسکین هرگونه خارش استفاده کنید.

4- حمام بلغور جوی دو سر

درمان خانگی کهیر می تواند با استفاده از حمام تسکین دهنده بلغور جوی دو سر باشد. یک یا دو فنجان بلغور خام را درون جوراب زنانه یا جنسینگ بریزید. آن را با یک باند لاستیکی ببندید تا بلغورها نتوانند خارج شوند. همانگونه که حمام شما درحال پر شدن است، آن را زیر شیر آب بگیرید. حمام شما سرشار از تسکین دهنده پوست خوب بلغور جوی دو سر خواهد شد.

این گیاه با خاصیت خود برای تسکین التهاب پوست شناخته می شود، این خاصیت به دلیل غنی بون این گیاه از ماده سالیسیلیک اسید است. گرفتن حمام بلغور برای درمان کهیر می تواند برای تسکین جوش های ناخواسته بزرگ سالان و کودکان نیز کمک کننده باشد. فقط اطمینان حاصل کنید که آب گرم است (نه داغ باشد نه سرد) زیرا دمای آب می تواند کهیرها را بدتر کند.

کاهش استرس

5- کاهش استرس

آیا استرس می تواند باعث ایجاد کهیر شود؟ جواب قطعا “بله” است. استرس و کهیر می توانند با هم همراه باشند. وقتی شما به صورت کوتاه با طولانی مدت استرس را تجربه می کنید، عوارضی روی سیستم ایمنی بدن خواهد گذاشت. از آن جایی که استرس سیستم ایمنی بدن را خاموش می کند، بدن شما به ارسال هیستامین به خارج بدنتان پاسخ می دهد تا مشکل فعلی را از بین ببرد، مشکلی که در اینجا استرس است.

آزاد سازی هیستامین باعث از بین رفتن استرس نمی شود، اما می تواند باعث پدیدار شدن کهیرها در نواحی مختلف بدن شود. اساسا، این یک واکنش حساسیتی به استرس است و بدن شما پیام های قابل مشاهده ای به بیرون می فرستد (کهیرها) تا به شما بفهماند که زمان آرام شدن فرا رسیده است.

یکی از بهترین راه ها برای خلاصی از کهیر های استرسی، حذف استرس تا جای ممکن از زندگیتان است. چندین راه مختلف برای حذف استرس از زندگی روزانه شما وجود دارد. بهترین راه برای خودتان را کشف کنید و آن را وارد زندگیتان کنید. ورزش یکی از کاهنده های استرس است. یکی دیگر از ایده های عالی برای درمان کهیر استرسی، و درمان عمومی کهیر، شامل یوگا، ماساژ، ژورنالینگ و دعا و مناجات است.

6- جوش شیرین

تهیه خمیری از جوش شیرین و آب می توان به تسکین کهیرها و همچنین پیشگیری از پیدایش کهیرهای جدید کمک کند. جوش شیرین به عنوان nahcolite شناخته می شود، چیزی که قسمتی از یک natron معدنی است. Natron حاوی مقدار زیادی بی کربنات سدیم است. این ماده از زمان های قدیم به عنوان یک پاک کننده مورد استفاده قرار گرفته است.

یک قاشق چای خوری جوش شیرین و آب سرد را با هم مخلوط کنید تا خمیری درست کنید و بعد از آن، خمیر را روی ناحیه تحت تاثیر بمالید. قبل از شستن آب بگذارید تا کاملا خشک شود. شما می توانید این کار را چند بار در روز انجام دهید، اگر نیاز باشد. درمانی که این کار ایجاد می کند فوری است.

7- نارون کوهی

ضماد کردن نارون کوهی روی کهیر چند بار در روز زمانی که کهیرها پدیدار شده اند به تسکین التهاب و خارش آن ها کمک خواهد کرد. نارون کوهی یک مایع التیام بخش پوست به همراه یک آنتی اکسیدان قوی و با ویژگی مرطوب کننده است.

8- آنتی هیستامین برای درمان کهیر

کورستین و حتی پردنیزولون دو مکمل برای درمان کهیر هستند که تسکین و بهبودی کهیرها را سریع تر می کنند. کورستین یک آنتی هیستامین و ضد التهاب طبیعی است. مطالعات نشان داده اند که کورستین از آزادسازی هیستامین توسط سلول های ایمنی پیشگیری می کند، هسیتامین چیزی است که باعث واکنش حساسیت مانند کهیر می شود.

همچنین دیگر پژوهش ها نشان داده اند که کورستین، یک داروی طبیعی و ماده شیمایی است که برای مبارزه با حسیاسیت بعضی از دارو های تجویزی استفاده می شود و تقریبا عارضه جانبی هم ندارد. دیگر مکمل هایی که توصیه شده اند شامل ویتامین ب 12، ویتامین ث، ویتامین دی و روغن ماهی هستند.

طب سوزنی در درمان کهیر

9- قرص دیفن هیدرامین برای درمان کهیر

این آنتی هیستامین خوراکی می تواند علائمی مانند خارش را کاهش دهد. حتماً دستورالعمل دوز مصرفی روی بسته را رعایت کنید. بنادریل معمولاً طی یک ساعت عمل می کند و باید در همان روز شاهد کاهش علائم باشید.

10- طب سوزنی 

طب سوزنی گزینه دیگری برای درمان طبیعی کهیر است، به خصوص برای کهیر های مزمن. این یک روش سالم جامع است که از روش های پزشکی سنتی چینی بدست آمده است. افراد آموزش دیده با قرار دادن سوزن های نازکی در پوست نقاط مشخصی را تحریک می کنند. زمانی که این روش برای کهیر استفاده می شود، هدف، فراهم کردن بهبود فوری برای ورم و خارش پوست است.

همچین طب سوزنی سعی می کند به ریشه کهیر برسد، شامل هرگونه عدم تعادل زمینه ای یا عواملی که کهیر ایجاد کرده اند. بعضی از نقاط متداول طب سوزنی شامل طحال 10 و روده بزرگ 11 می باشند. تاثیر طب سوزنی وقتی که با درمان دیگری همراه شود افزایش خواهد یافت.

11- آلوئه ورا

خواص درمانی آلوئه ورا ممکن است علائم کهیر را کاهش داده و آنرا درمان کند. با این وجود توصیه می شود قبل از قرار دادن آلوئه ورا در کل پوست، آن را روی یک نقطه از پوست خود آزمایش کنید.

12- استفاده از کمپرس سرد

یک کمپرس سرد فرد می تواند یک پارچه خنک و مرطوب و اعمال آن روی ناحیه مورد نظر باشد. این می تواند از خارش و رفع التهاب پوست بکاهد. کمپرس سرد را هر زمان که لازم است انجام دهید.

13- کرم برای درمان کهیر

محصولات حاوی کالامین با خنک کردن پوست می توانند به رفع خارش کمک کنند. می توانید لوسیون کالامین را مستقیماً بر روی پوست خود بمالید:

 • قبل از استفاده با تکان دادن ظرف حتما لوسیون را مخلوط کنید.
 • مقداری لوسیون کالامین را روی یک پنبه یا پارچه پنبه قرار دهید.
 • پد یا پارچه را مستقیماً روی کهیر بمالید و بگذارید خشک شود.
 • در صورت لزوم می توانید کهیر را با لوسیون کالامین درمان کنید.

14- مکمل های خوراکی

برخی تحقیقات می گویند برخی از این موارد می توانند به علائم شما کمک کنند:

 • ویتامین های B-12 ، C و D
 • روغن ماهی
 • کوئرستین
  اما بیشتر کارشناسان می گویند که این گزینه ها نیاز به مطالعه بیشتری دارند. قبل از مصرف هرگونه مکمل با پزشک خود صحبت کنید.

15- تغییر سبک زندگی

اگر می دانید چه عواملی باعث شیوع بیماری شده و می توانید از بروز آن جلوگیری کنید ، این مسئله تفاوت بزرگی ایجاد خواهد کرد. در برخی موارد ، عامل تحریک کننده مانند ماده غذایی خاص یا حیوان خانگی می تواند مشهود باشد.

ممکن است بخواهید یک دفتر رژیم غذایی را برای پیگیری بهتر اینکه غذاهایی که می خورید بر شیوع کهیر تأثیر می گذارد، ایجاد کنید. عطرها ، گرمای شدید یا سرما یا مواد شیمیایی مختلف می توانند دلیل این امر باشند. اجتناب از آنها ممکن است شما را از نیاز به دارو باز دارد. کمپرس های خنک و مرطوب و لباس های گشاد و صاف نیز می توانند کمک کنند.

✅ نکات زیر را جدی بگیرید

اگر کهیرها شدید یا خیلی بزرگ بودند یا علائم دیگری مانند مشکل در تنفس یا تب داشتید، بی درنگ به پزشک مراجعه کنید. کهیر مزمن باید توسط یک متخصص حساسیت یا ایمونولوژیست برای تشخیص درمان مناسب بررسی شود.

آنژیوادم یک بیماری پوستی شبیه به کهیر است، اما معمولا زمان بیشتری به نسبت کهیر باقی می ماند. تورم به جای سطح پوست در زیر پوست است. در آنژیوادم، معمولا فرد دچار یک ورم عمیق اطراف چشم و لب ها، بعضی اوقات ناحیه تناسلی، دستان و پاها می شود. در موارد نادر، آنژیوادم گلو، زبان یا ریه ها می تواند راه هوایی را مسدود کند و تنفس را مشکل کند. این اتفاق می تواند تهدید کننده حیات باشد.

در موارد نادر، کهیر یا آنژیوادم می توانند علامت ابتدایی آنافیلاکسی باشند. آنافیلاکسی نیازمند مراقبت های سلامتی فوری است. اگر شما به واکنش آنافیلاکسی شک کردید، با اورژانس تماس بگیرید. بدون درمان مناسب، آنافیلاکسی می تواند کشنده باشد. قبل از مصرف هرگونه داروی طبیعی با پزشک خود مشورت کنید.

آیا کهیر منتقل می شود؟

کهیر چیزی نیست که شما از کسی بگیرید. درعوض این ها پاسخ بدن شما به بعضی چیزهایی است که می خورید یا تجربه می کنید. علت کهیر می تواند بعضی از غذاها، داروها، عفونت ها یا استرس باشد. ممکن است از این که بدانید استرس به همراه حسیاست و عفونت یکی از شایع ترین علت های ایجاد کهیر حاد است شگفت زده شوید. کهیر به معنای واقعی می تواند در هر سن یا در هر جایی از بدن ایجاد شود. تخمین زده می شود که یک نفر از هر پنج نفر در زندگی خود کهیر را تجربه کرده است.

انتقال کهیر

دوره درمان کهیر چقدر است؟

کهیرهای خفیف می توانند ناگهانی ایجاد شوند و چند دقیقه بعد به طور کامل از بین بروند. در دیگر موارد، کهیر می تواند برای چند ساعت باقی بماند و حتی برای چند هفته یا چند ماه باقی بماند. دوره های حاد کهیر برای شش هفته یا کمتر باقی می ماند. کهیری که به مدت شش هفته یا بیشتر باقی بماد، حاد درنظر گرفته می شود. آن کهیر هایی که برای مدتی بیشتر از شش هفته باقی می مانند کهیر مزمن نامیده می شوند. خوب است بدانید اکثر کهیرها بیشتر از 24 ساعت باقی نخواهند ماند.

علائم کهیر چیست؟

مهم است که این علائم را بشناسید تا از ابتلا به کهیر پیشگیری کنید، یا اگر در خودتان یا یکی از نزدیکانتان ایجاد شد، آن را تشخیص دهید. درمان های مرسوم کهیر با احتمال ایجاد عوارض نا خواسته ای همراه هستند.

علائم کهیر می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تورم روی سطح پوست به صورت قرمز یا آبله های همرنگ پوست به همراه لبه هایی با حاشیه مشخص.
 • کهیرها معمولا گرد یا بیضی هستند و می توانند بزرگ تر شوند، گسترش یابند و به هم متصل شوند تا ناحیه بزرگ تری از پوست برامده و صاف را دربر بگیرند.
 • همچنین کهیرها می توانند شکلشان را تغییر دهند، ناپدید شوند و دوباره بعد از چند دقیقه یا چند ساعت پدیدار شوند.
 • شما زمانی که وسط تاول را فشار دادید و رنگ آن به سفید تغییر کرد، پس دچار کهیر شده اید.
 • خارش

کهیر می تواند در هر ناحیه از بدن پدیدار شود، به خصوص بر روی تنه، ران، بالای بازو و روی صورت.

علت ها و عوامل ایجاد کهیر

دلیل ایجاد کهیر چیست؟ کهیر معمولا دراثر واکنش حساسیتی ایجاد می شود. حساسیت می تواند به غذا یا دارو باشد. وقتی بدن شما به چیزی حساسیت داشته باشد، این ماده می تواند مواد شیمیایی در بدن شما آزاد کند؛ که این امر باعث ایجاد کهیر روی پوست شما می شود. همچنین عفونت و استرس روحی می تواند موجب بروز کهیر شوند.

وقتی کهیر به دلیل واکنش حساسیتی ایجاد شود، چند دقیقه بعد از تماس با این ماده حساسیت زا (آلرژن) پوست شما دچار کهیر می شود. بعضی از مواد حساسیت زای شایع که می توانند باعث ایجاد کهیر شوند شامل موارد زیر هستند:

 • بعضی غذاهای خاص، به خصوص حساسیت غذایی به حلزون، آجیل، شیر و بعضی از میوه ها
 • داروها، به خصوص آنتی بیوتیک ها و داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مانند آسپرین و ایبوپروفن
 • Allergy shots
 • حیوانات خانگی و دیگر حیوانات
 • گرده گیاهان
 • نیش و گزش حشرات

دلیل ایجاد کهیر

وقتی کهیر به دلیل حساسیت ایجاد می شود، مقدار بالایی از هیستامین و دیگر پیام آور های شیمیایی به پوست آزاد می شوند. این مواد باعث می شوند که عروق خونی شما بازتر شوند. این اتفاق اغلب موجب قرمزی، و همینطور تجمع مایع اضافی در بافت ها می شود، چیزی که باعث تورم و خارش خواهد شد.

بعضی اوقات ممکن است بعضی افراد دچار کهیر حساسیتی شوند و در موارد دیگر ایجاد کهیر با حساسیت ارتباطی ندارد. همچنین کهیر می تواند به دلیل یکی از موارد زیر ایجاد شود:

 • استرس یا اضطراب
 • ورزش
 • تعریق زیاد
 • عفونت، مانند منونوکلئوز
 • ویروس ها (کهیر ویروسی)
 • بیماری، مانند لوپوس، بیماری های خودایمن، لوسمی
 • سرمای شدید یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید
 • خارش پوست
 • تماس با مواد شیمایی
 • لرزش
 • فشار روی پوست

کهیری که به دلایل جسمانی ایجاد شده باشد، مانند فشار، سرما، یا نور خورشید، به کهیر جسمی معروف است. کهیر گرمایی به دلیل افزایش دمای بدن به دلیل چیزهایی مانند دوش داغ با حمام داغ، غذای تند یا ورزش ایجاد می شود. بعضی اوقات کهیرها به دلیل نامعلومی ایجاد می شوند. اینها به کهیر های بدون علت شناخته شده (ایدیوپاتیک) معروف هستند. همچنین کهیرها می توانند به یک مشکل مزمن تبدیل شوند.

وقتی یک کودک دچار کهیر شود، معمولا این اتفاق به دلیل حساسیت افتاده است. کهیر روی کودک، یا کهیر روی نوزاد، می تواند نگران کننده باشد. بسیاری از والدین درشگفت هستند که چگونه کهیر را از راش تمیز دهند. یک آزمایش ساده وجود دارد که می تواند مشخص کند کهیر وجود دارد یا خیر. اگر کودک شما یک لکه بزرگ قرمز روی پوستش داشت و شما تورم مشاهده کردید، انگشتتان را بر روی این ناحیه بکشید و اگر شاهد رنگ پریدگی در آن جا بودید، این یک واکنش حساسیتی است.

کهیر و عواکل ایجاد آن

سخن پایانی

کهیر یک مشکل ناخوش آیند التهالی پوست است که 20 درصد افراد در زمانی از زندگی خود آن را تجربه خواهند کرد. خوشبختانه، کهیرها معمولا جدی نیستند. با بعضی از درمان های ساده طبیعی، شما می توانید تسکین کهیر را سرعت ببخشید. درمان های ارزان و در دسترس خانگی مانند بلغور جوی دو سر، نارون کوهی و جوش شیرین واقعا برای تسکین خارش و قرمزی که معمولا همراه کهیر بروز می یباند مفید هستند. اگر کودک شما دچار کهیر شد، نباید از محصول حساسیت زا برای پوست او استفاده کنید. همچین باید از حمام گرم و لباس های تنگ پرهیز کنید. من امیدوارم شما هیچ وقت در زندگی خود کهیر را تجربه نکنید، اما اگر دچار کهیر شدید، درمان های خانگی موثر در دسترس خواهند بود.

1/5 - (1 امتیاز)

پوست پدیا مرجع تخصصی مشاوره پوست و مو

زیر نظر دکتر گیتا مجید زاده

‎‎۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Sh سه شنبه ۱۱ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 143 مشاهده پرسش
  سلام من الان نزدیک دو هفته هست که بدنم دونه های قرمز ریز زده که بعضی جاها حالت خشکی پوست هم گرفته اول فقط صورتم و دستام بود الان کل بدنم داره میگیره و نمیدونم که این دونه ها کهیر یا سرخکی چیزی هست و کمی هم علائم سرما خوردگی و گلو دردم رو هم داشتم که اون خوب شد ولی بدنم همچنان دونه داره و دارن بیشتر میشن اول فکر کردم حساسیت نیوتادین و هیروکسی زین خوردم به صورت ۱۲ ساعتی ولی هنوز هیچ تغییری نکردم ☹
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۱ آبان ۰( 2 سال پیش)
   سلام وقت بخیر با توجه به توضیحاتی که دادین احتمال اگزمای پوستی بسیار زیاد هست لیف نکشید و بدون مشورت پزشک از هیچ داوریی استفاده نکنید در اسرع وقت برای ویزیت حضوری تشریف بیارین
  2. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۱ آبان ۰( 2 سال پیش)
   شما میتونین همه روزه از ساعت 8 تا 10 شب با همکارانم در بخش روابط عمومی تماس بگیرین تا نزدیک ترین وقت رو براتون رزرو کنند
  3. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۱ آبان ۰( 2 سال پیش)
   02126806595
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 165 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من الان 10سال هست که روی بیضه چپ و راستم لکه سفیدی افتاده هر چقدر دکتر رفتم هرکدام یی چیزی گفتن یکی گفت قارچ ودیگری گفت لک وپیسته
  بعضی وقتا خارش شدید داره وپیوسته میده از شدت خارش زخم میشه
  من 31 سالم هست
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   سلام وقت بخیر با توجه به توضیحاتی که دادین احتمال زگیل تناسلی وجود دارد یا قارچ شدید پوستی که باید حتما از نزدیک ویزیت بشین اگر مدن طولانی این زایده تشکیل شده باشه در بعضی موارد نیاز به نمونه برداری هست با توجه به تشخیص پزشک متخصص البته این موارد انجام میشه
  2. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   شما میتونین همه روزه از ساعت 8 تا 10 شب با همکارانم در بخش روابط عمومی تماس بگیرین تانزدیک ترین وقت براتون رزروبشه
  3. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   02126806595
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر لاله چهارشنبه ۱۲ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 192 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید دوجای ریش برادرم اندازه نخود ریخته دلیلش چی هست خیلی نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۱۲ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   سلام وقت بخیر برای موردی که فرمودید حتما باید تشریف بیارین به صورت حضوری ویزیت بشین
  2. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۱۲ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   شما میتونید همه روزه از ساعنت 8 تا 10 صبح با همکارانم در بخش روابط عمومی تماس بگیرین تا نزدیک ترین وقنت رو براتون رزرو کنند
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 225 مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید
  دکتر جان تقریبا یک هفته ای میشه که یه سری ضایعات پوستی دانه دانه و صدفی مانند روی پشت بازو و نواحی آرنج ایجاد شده و حتی داره روی آلت هم میزنه خواستم ببینم چه مشکلی هست
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام وقت بخیر احتمال حساسیت پوستی یا قارچ بسیار زیاد هست اما برای بررسی دقیق تر حتما باید به صورت حضوری تشریف بیارین تا ویزیت براتون انجان بشه و دوره درمان براتون شروع بشه
  2. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)
   لطفا لیف نکشید و در اولین فرصت تشریف بیارین تا توسط پزشک متخصص مجموعه ما ویزیت بشین
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر