کدام بهتر است: پیوند ابرو یا میکروبلیدینگ؟

ابرو ها از جمله مهمترین بخش های صورت هر فرد به حساب می آیند: ابرو ها احساس شما را منتقل می کنند، چشم ها را برجسته کرده و به چهره شما شکل می دهند. انتخاب بین پیوند ابرو یا میکروبلیدینگ ابرو برای ترمیم ابرو های آسیب دیده از سوالات بسیاری از کاربران است. در این مقاله به تفاوت نتیجه پیوند ابرو و میکروبلیدینگ، مزایا و معایب این دو روش از دید متخصصین پوست و مو می پردازیم.

ترمیم ابروی آسیب دیده

تحقیقات نشان داده اند که ابرو ها به نحوی تکامل یافته اند که بتوانند به انسان ها در تعاملات پیچیده ای که با هم دارند کمک کنند. چه به آن ها دست نزده باشید و چه آرایش شده باشند، ابرو ها می توانند صورت شما را تعریف کنند. به همین خاطر مهم است که همیشه ابروی خود را در بهترین حالت حفظ کنید.

متاسفانه همه افراد با ابرو های خوب و بی عیب به دنیا نمی آیند. برخی افراد باید به کمک کوتاه کردن، کشیدن موها و یا حتی مداد کشیدن به ابروهای خود شکل دهند تا ظاهر زیبایی داشته باشند.

روش های ترمیم ابرو - پیوند ابرو یا میکروبلدینگ ابرو

سوال هر روزه مخاطبان ما درمورد پرپشت کردن ابرو ها یا ترمیم ابرو است. تتو  لبرو کنم یا مداد بکشم؟ از مداد کشیدن خسته شدم، راهکار بدید. پیوند ابرو ماندگار هست یا نه؟ نتیجه میکروبلدینگ طبیعی است؟ ما سعی کردیم در ادامه همه سوالات شما را با بررسی روش های دائمی ترمیم ابرو پاسخ دهیم.

با این حال، دو گزینه با دوام تر و دائمی در دسترس هستند تا ظاهر ابرو ها را بهبود بخشید و آن ها را جذاب کرد: میکروبلیدینگ (microblading) و پیوند ابرو ها. 

میکروبلیدینگ چیست؟

قبل از این که روش میکروبلیدینگ ابرو رایج شود، اکثر افرادی که با ظاهر ابرو های خود مشکل داشتند به سراغ تتو می رفتند. اما متاسفانه نتیجه این روش معمولا رضایت بخش نبود. 

بسیاری به خاطر غیر طبیعی و همچنین دائمی بودن نتایج این روش ناراضی بودند. متاسفانه این امکان وجود داشت که افراد شبیه به کسانی شوند که به تازگی از زندان آزاد شده اند و ابروهای پریشانی دارند! تنها به کمک تتو امکان آرایش کردن برای این افراد فراهم بود. 

اما میکروبلیدینگ شبیه به تتو کردن نیست؛ با این که تکنیک و روش کار در هر دو مورد تقریبا شبیه به هم است. میکروبلیدینگ در واقع نوعی هنر مربوط به ابرو ها است.

میکروبلدینگ ابرو یک روش اختصاصی است.

هدف از این روش توجه به انتخاب بهترین فرم ابرو برای هر صورت است. برای هر نفر یک روش اختصاصی و مناسب وجود دارد که باید آن را تعیین کرد.

برخلاف تتو کردن، پروسه کار بسیار دقیق است. دلیل این موضوع نیز استفاده از یک ابزار خاص با دقت بالا و اثرگذاری همچون خودکار است. این ابزار شبیه یک تیغه شیب دار است که ۱۰ الی ۱۲ سوزن ریز در انتهای آن قرار دارند – این سوزن ها همچون ابزار مخصوص تتو به داخل پوست نفوذ نمی کنند.

نتیجه میکروبلیدینگ ابرو

به جای آن، این سوزن ها به آرامی سطح بیرونی پوست را خراش می دهند، چیزی شبیه به پارگی و آسیب پوست در اثر کاغذ. اما شما هیچ چیزی را حس نمی کنید، چرا که از یک کرم بی حس کننده قبل از شروع پروسه استفاده می شود.

رنگدانه درجه پزشکی خاصی فقط در لایه اپیدرمیس پوست مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا در نتیجه آن شاهد موی ظریف، طبیعی و شبیه به موی واقعی افراد باشیم.

از آن جایی که این پروسه درمانی در لایه بیرونی از پوست انجام می شود، نتایج آن معمولا بین یک الی سه سال دوام دارند. دلیل از بین رفتن آن ها نیز نابودی سلول های پوستی و جدا شدن آن ها از پوست است.

میکروبلیدینگ ابرو برای چه کسی مناسب است؟

این تکنیک خاص برای هر فردی با ابرو های بد شکل و نامناسب کاربردی است. این افراد می توانند از نتایج نسبتا دائمی میکرونیدلینگ استفاده کنند.

هشدار و موارد احتیاطی میکروبلدینگ ابرو

برخی افراد نسبت به رنگ دانه ها حساس بوده و یا آلرژی دارند، که البته این مورد بسیار نادر است. همیشه قبل از انجام پروسه اصلی باید تست مربوط به آن بر روی یک ناحیه کوچک از پوست انجام شود. اگر تست نشان دهد که به این مواد حساسیت دارید امکان استفاده از میکرونیدلینگ برای شما فراهم نیست.

اگر علی رغم حساسیت این کار را انجام دهید باید بگوییم که نتیجه آن هیچ وقت به شکل کامل از بین نمی رود و تا آخر عمر باید با آن دست و پنجه نرم کنید.

پیوند ابرو طبیعی

پیوند ابرو ها یا ایمپلنت ابرو تکنیکی است که در آن از موی سایر نواحی سر استفاده شده و آن را در بخشی که مو وجود ندارد استفاده می کنند. عمل کاشت ابرو مشابه عمل کاشت مو سر است.

موی استخراج شده باید از لحاظ بافت طبیعی شبیه به موی ابروها باشد. در نهایت، پیاز های موی استخراج شده از سر در ناحیه ابرو ها ایمپلنت می شوند تا بتوان شکل مورد علاقه بیمار را به ابرو ها داد.

برخلاف میکرونیدلینگ، در پیوند ابرو، پس از اینکه مو بهبود پیدا کند، بیمار می تواند آن را کوتاه کرده، وکس کند و یا با موچین از جای خود خارج کند. نتایج کاملا طبیعی و دائمی هستند.

پزشکان در درمان هایی همچون پیوند واحد های پیاز مو، به نحوی مو را از پوست جدا می کنند که زخم ناشی از آن در کمترین حد ممکن بر روی پوست فرد باقی می ماند.

به کمک یک میکروپانچ که تقریبا به اندازه پیاز مو است می توان موی مورد نظر را بدون آسیب رساندن به بافت های کناری و یا زخم شدن پوست از بدن جدا کرد.

در مرحله پیوند زدن، یک تیغه میکرو مخصوص، برش هایی را بر روی پوست در ناحیه مورد نظر ایجاد می کند تا از طریق آن ها بتوان پیوند میکروسکوپی را انجام داد.

مراحل کاشت ابرو

همچنین آن دسته از افرادی که در اثر مشکلاتی همچون سوختگی یا صدمه به سر با مشکل آسیب دیدگی ابرو مواجه شده اند می توانند با پیوند ابرو به دنبال ترمیم ظاهر صورت خود باشند. اگر فردی در اثر تتو کردن نیز دچار مشکل شده باشد، پیوند ابرو پیشنهاد می شود.

راز موفقیت در انجام پیوند ابرو ها پیدا کردن یک جراح با استعداد و با تجربه است.

پیوند ابرو برای چه کسی مناسب است؟

این تکنیک برای هر کس که ابرو های بسیار بسیار ظریفی دارد پیشنهاد می شود و همچنین کسانی که با آسیب در اثر سوختگی، جراحت یا شیمی درمانی مواجه شده اند می توانند به فکر پیوند ابرو ها باشند.

مشکلات پیوند ابرو

هیچ ضمانتی وجود ندارد که کدام پیاز های مو فعال شوند و پروسه درمانی ممکن است برای مدت کمی دردناک باشد.

پیوند ابرو یا میکروبلیدینگ

قبل از این که بخواهید هرگونه تصمیمی بگیرید، فراموش نکنید که ابرو های درشت و بزرگ در حال حاضر مد هستند و با تکامل فشن در آینده ممکن است با تغییر مد، بسیار قدیمی و بد جلوه کنند.

در پاسخ به سوال پیوند ابرو یا میکروبلیدینگ باید گفت که پیوند ابرو یک روش درمانی برای ترمیم واقعی ابرو های از دست رفته است. اما میکروبلدینگ یک تکنیک برای زیباسازی چهره و ترمیم ظاهری ابرو است.
  • از آن جایی که میکروبلیدینگ مثل ایمپلنت به شکل طولانی مدت بر روی پوست باقی نمی ماند، به عنوان یک گزینه کوتاه مدت بهترین گزینه روی میز است.
  • اما اگر مشکل پزشکی دارید که اجازه نمی دهد مو های ابروی شما رشدی داشته باشند، ایمپلنت ابرو کردن گزینه بهتری به حساب می آید.

همچنین داشتن موهای بسیار ظریف و حساس در ناحیه ابرو نیز یکی از فاکتور های مهم در تصمیم گیری بین پیوند ابرو یا میکروبلیدینگ است.

انواع مختلف ابرو ها می توانند در نوع خود زیبا باشند! شما فقط باید به دنبال درمان هایی جهت ضخیم کردن ابرو های خود باشید – دیگران و دید آن ها نباید اهمیت به سزایی داشته باشد.

متد خاصی که برای پر کردن ابرو های خود انتخاب می کنید به اهداف شما بستگی دارد. آیا به دنبال یک راهکار کوتاه مدت هستید یا بلند مدت؟ چه ظاهری را مد نظر دارید؟ بودجه مورد نظرتان برای هزینه ترمیم ابرو ها چقدر است؟

Rate this post

پوست پدیا مرجع تخصصی مشاوره پوست و مو

زیر نظر دکتر گیتا مجید زاده

‎‎۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
پرسش از دکتر